Dijitalleşen Sanayinin Pazaryerinde Mağaza Açarak Hemen Satışa Başlayın. Mağaza Aç
Dijitalleşen Sanayinin Pazaryerinde Mağaza Açarak Hemen Satışa Başlayın. Mağaza Aç
Tüm Kategoriler
Diğer
Tüm Kategoriler
Filtrele
Filtrele

FiltreleFiltreleMarka


11,994
4,528
8,459
21,632
10,415

Kablolar

Kablolar

Günümüzde elektronik olarak üretilmiş ve yaygın bir şekilde kullanılan pek çok farklı eşya bulunur. Gücünü elektrikten alan bu eşyaların verimli çalışması için özel olarak üretilmiş kablolar sayesinde bağlantı kurulur. Günlük hayatta önemli bir rol oynayan elektrik kabloları, elektrik enerjisini bir noktadan diğer noktaya taşıma amacıyla üretilmiştir. Aydınlatma, soğutma ve ısıtmanın yanı sıra hayatınızı kolaylaştırabilecek pek çok farklı cihaza verimli bir şekilde bağlanmak için bu elektrik kablolarını tercih edebilirsiniz. Farklı tasarım ve özelliklere sahip pek çok farklı elektrik kablosu bulunsa da, işlevsel olarak kullanabileceğiniz elektrik kablolarını tercih ederek verimli bir kablo kullanımı sağlayabilirsiniz.

Farklı renklerde ve farklı çeşitlerde üretilmiş birbirinden birçok elektrik kabloları bulunsa da, bu kabloların ortak amaçları enerjiyi verimli bir şekilde iletmektir. AC ve DC olarak üretilmiş kablolar bulunsa da, güvenilir bir ileti sağlamak için kullanmak istediğiniz alana göre verimli bir kablo tercih etmenizde fayda vardır. Evde bulunan cihazların verimli bir şekilde bağlanması ve sorunsuz bir şekilde çalışması için güvenilir bir şekilde kablo tercihi yapmanızda fayda vardır. Kablo kullanımı sırasında evinizde veya endüstriyel alanlarda kullanabileceğiniz pek çok birbirinden farklı kablo türü bulunur. Güvenli ve etkili bir iletkenlik sağlamak için elektrik kabloları tercih ederken kablonun özelliklerine göre uyumlu bir kablo seçimi yapabilirsiniz.

Elektrik Kablolarının Fiyatları ve Çeşitleri
Günümüzde her alanda yaygın bir şekilde kullanılan elektriğin verimli bir şekilde kullanımı için güçlü ve dayanıklı bir kablo seçimi yapılmasında fayda vardır. Elektrik kablosu çeşitleri arasında markaların üretmiş olduğu pek çok farklı kalitede kablo bulunsa da, bu kabloların kullanıldığı alana göre ve yapısına göre değişikliği bulunur. Elektrik kablo fiyatları ve bu kabloların çeşitleri hakkında bilgi sahibi olarak, kullanmak istediğiniz kabloyu verimli bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Çok Damarlı Elektrik Kablosu (NYM): Elektrik kablo çeşitleri arasında birden fazla bakır iletkene sahip olan ve genellikle PVC yalıtım ile kaplanmış olan kablo çeşitlerinden bir tanesi, çok damarlı kablolardır. Bina içi tesisatlarda ve priz devrelerine yaygın bir şekilde kullanılan bu kablolar, genel elektrik tesisatlarında ve her alanda kullanılabilir. Diyat olarak kablonun kalınlığı ve metreye göre değişebilen fiyat yapısı bulunur. Evinizde elektrik tesisatında aydınlatma ve priz devreleri için kullanabileceğiniz kablo türü olarak çok damarlı kabloları tercih edebilirsiniz.

Yeraltı Elektrik Kabloları (NYY): Yüksek dayanıklılık ve koruma imkanı sağlayarak, zorlu çevre koşullarında güvenli elektrik iletimi için yeraltı elektrik kabloları tercih edilir. Yapı açısından çok damarlı olan ve ağır PVC ile yalıtımı yapılan yeraltı elektrik kabloları, dış mekanlarda kullanım için uygundur. Yeraltı döşemeleri, dış aydınlatma ve endüstriyel alanda yapılacak olan tesisatlarda yeraltı kabloları kullanılır. Fiyat aralığı kablonun uzunluğu ve kalınlığına göre değişiklik gösterir. Bahçenizde veya endüstriyel alanda bir makine kurulumu için yeraltı elektrik kabloları tercih edilebilir.

Fiber Optik Kablolar: Yüksek bant genişliği ve uzak mesafelerde verimli bir iletim sağlayan fiber optik kablolar, ışığı daha net iletmek için cam veya plastik elyaf kullanılan kablo modelidir. Yüksek hız ve kapasite imkanı sağlayan fiber optik kablolar, internet ve veri iletişim hatları gibi alanlarda kullanılabilir. Kablo fiyatları olarak diğer kablo modellerine kullanılmış olan malzemenin tek çift ve çok mutlu kablo olmasına göre değişiklik gösterir. Evinizde veya diğer alanlarda yüksek hızlı internet bağlantısı kurmak için fiber optik kabloları tercih edebilirsiniz.

Kullanım Alanına Göre Kablo Seçimi
Yaşam alanınızda güvenilir bir elektrik tesisatını çekilmesi için, kablo seçiminin önemi büyüktür. Kullanmak istediğiniz alana göre doğru kabloyu seçmek, güvenlik risklerini en aza indirir ve elektriksel performansı ön plana çıkarır. Kullanım alanı açısından pek çok farklı kablo çeşidi ve türü bulunsa da, elektrik kabloları seçerken kullanım alanına uygun bir kablo seçimi yapmanızda fayda vardır.

Bina içi tesisatlar için kablo kullanımı olarak tek damarlı ve çok damarlı kablolar tercih edebilirsiniz. PVC yalıtımlı kablolar olan tek damarlı ve birden fazla damarlı yapıya sahip olan kablolar özelliği sayesinde bina içi kullanımlarda uygundur. İç mekan tesisatlarında aydınlatma ve priz devrelerinde bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz bu kablolar, ev içi tesisat ve aydınlatma alanlarında kullanılmak için farklı bir üretime sahiptir.

Kullanım alanına göre kablo seçimi yaparken dış mekan ve yeraltı uygulamaları için özel olarak üretilmiş yeraltı kablolari kullanılması gerekir. Ağır PVC yalıtımlı olan ve dış mekanlarda güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz bu elektrik kabloları, dış mekan aydınlatması ve yeraltı elektrik hatları gibi dayanıklılığı üst seviyede olduğu yerlerde çok fazla tercih edilir. Elektriği daha iyi iletmesi ve ezilme gibi durumlarda uzun süreli kullanılması için yeraltı kablolari tercih edebilirsiniz.

İç ve dış alanlarda kullanılan kablo türlerinin yanı sıra endüstriyel alanlarda kullanılan kablolar da farklı özelliklere sahiptir. Kauçuk veya çapraz bağlı polietilen kablolar kullanılan endüstriyel alanlar, motor bağlantıları ve kontrol panoları gibi yerlerde etkili bir şekilde kullanılabilir. Çapraz bağlı polietilen kablolar ise yüksek sıcaklık ve gerilim dayanıklığına sahip olmasından dolayı, endüstriyel alanlarda kullanıma uygundur. Bir diğer yandan kauçuk yapıya sahip olan elektrik kabloları ise esnek yapısından dolayı bağlantı kurulurken taşınabilir makinelerde ve endüstriyel ekipmanlarda güvenli kullanılabilir.

Özelliklere Göre Kablo Seçimi
Elektrik tesisatı yapılırken verimli bir şekilde kablo kullanımı için özelliklerine göre kablo seçmenizde fayda vardır. Kullanım açısından dayanıklı üretime sahip birbirinden farklı kablo türü bulunsa da, özelliklerine uygun bir kablo seçimi yaparak verimli ve uzun ömürlü bir kablo kullanabilirsiniz. Kablo seçimi sırasında özelliklerine uygun ve verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bir kablo seçimi sırasında özelliklerine göre uyumlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Kablonun elektriksel izolasyonunu sağlayan ve çevresel faktörlere karşı koruyucu bir etkin olan yalıtım malzemesi, özelliklere göre kablo seçimi sırasında önemli bir etkene sahiptir. Esnek, dayanıklı ve uygun maliyetli olarak ön plana çıkan PVC, iç mekan tesisatları ve ev elektrik sistemleri için kullanılan kablo türlerinden bir tanesidir. Yalıtım malzemesi olarak yüksek sıcaklıklara dayanan dayanan ve endüstriyel makinelerde güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz yalıtım malzemesi olarak kauçuk malzemeden üretilmiş kablolari tercih edebilirsiniz.

Özelliklerine uygun bir kablo tercih ederken, iletken tipini bilmenizde fayda vardır. Bakır ve alüminyum olarak yetin kapasitesi bulunan kablolarda, bakır kablolar yüksek iletkenlik ve esneklik özelliğiyle dikkat çeker. Alüminyum kablolar ise daha uygun maliyetli olması ve daha hafif olmasından dolayı dönük enerji dağıtım hatlarında kullanılır. Daha düşük iletkenliğe sahip olduğundan dolayı alüminyum kablolar Kullanılabilir.

Kablo seçimi sırasında kablonun taşıyabileceği akım miktarında bilmenizde fayda vardır. Düşük, orta ve yüksek akım kapasitesine sahip pek çok farklı kablo türü bulunsa da, küçük kesit alanına sahip kablolar aydınlatma ve küçük cihazlarda, orta kesit alanına sahip olan kablolar küçük endüstriyel makinelerde kullanılır. Büyük kesit alanına sahip olan kablolar ise, ana güç dağıtım hatları ve büyük endüstriyel tesislerde güvenilir bir şekilde kullanılabilir.